• připojení zabezpečeno (SSL)
• komunikace je šifrována: ANO

Jak správně měřit rychlost?

Zde jsme pro Vás připravili pár informaci a kroků jak správně měřit rychlost internetového připojení u Vás doma či firmě. Aby výsledky měření odpovídali skutečnostem. Prosím respektujte níže uvedené kroky.

Jdeme na to

  1. Rychlost připojení k internetu měřte na počítači, který je připojen přímo k předávacímu rozhraní (k zásuvce nebo konektoru). Neměřte rychlost z počítače zapojeného k jinému zařízení ve vaší síti, které by mohlo rychlost degradovat (např. WiFi router atd.)
  2. Pro správné měření rychlosti vypněte/odpojte všechna ostatní zařízení, která sdílí totéž připojení k internetu a mohou tím naměřené hodnoty negativně ovlivnit.
  3. Na počítači, na kterém měříte přenosovou rychlost, ukončete všechny aplikace, které používají (i na pozadí) připojení k internetu, např. poštovního klienta, ICQ nebo Skype.
  4. Při měření vyšších rychlostí vypněte také aplikace zatěžující a zpomalující operační systém počítače, např. antivirovou ochranu nebo aktivní aktualizace operačního systému.
  5. Výsledek měření posuzujte v kontextu smluvních parametrů vaší služby (sdílená nebo garantovaná rychlost) a použité technologie (optika, kabel, bezdrátové volné pásmo). U bezdrátových přípojek ve volném pásmu se může objevit rušení třetí stranou, které může snížit rychlost připojení.
  6. Při podezření na pokles rychlosti opakujte měření vícekrát, nejlépe v různých denních dobách.
  7. Pokud při dodržení těchto pravidel opakovaně naměříte nižší než očekávanou rychlost a jste naším zákazníkem, kontaktujte prosím naši technickou podporu.
  8. Měřte rychlost na www.speedtest.net - ta tomto serveru máte možnost měřit rychlost proti serverům nejen v České republice, ale i v zahraničí. Díky tomu je měření přesnější - není ovlivněn jiným poskytovatelem. Spoustu poskytovatelů upřednostňuje jejich měřiče, které bývají pro jejich IP adresy upravovány. Když začnete měřit u nich na stránkách z jiné IP adresy tak vám jejich měřič rychlosti naměří velice malé hodnoty.

Vysvětlení jak fungují měřiče rychlosti

Každý měřič přenáší mezi svou serverovou částí v internetu a vašim počítačem určitý objem dat, měří čas přenosu a z těchto údajů vypočítává rychlost připojení (kapacitu přípojky). Je přirozené, že pro tento přenos může měřič použít pouze volnou kapacitu vaší internetové přípojky. Proto naměřená rychlost odpovídá volné kapacitě přípojky, která je obecně menší než celková kapacita (pokud je v době měření linka pod jinou zátěží).


Doufáme, že jsme Vám pomohli jak si správně měřit rychlost vašeho připojení.

Přejeme Vám hezký zbytek dne, za firmu MamutNet s.r.o. Miroslava Kubešová

Zabezpečení DNS

DNSSEC, bezpečně Internetem!
Více informací najdete zde.

Akční nabídka:

Nový super rychlý tarif FAST AIR 100M pro wwwdomácí uživatele. Rychlost stahování dat dosahuje až 100 Mb/s, odchozí rychlost 100 Mb/s. Rychlostní parametry a latence tohoto připojení jsou srovnatelné s připojením optickým kabelem

Globus
www.mamutnet.cz | info@mamutnet.cz | +420 530 502 666 || © MamutNet, 2005 - 2022